Kořeny a tvůrčí síla v nás

Začalo nám biologické jaro…možná cítíte tu změnu energie kolem nás. Stále bychom se však neměli pouštět do větších akcí.

Působí na nás dvě síly…jedna touží po zastavení…doslova v lůně matky země jako to semínko. Druhá má chuť růst, tvořit a znovu se narodit.

Proto v tuto dobu doporučuji práci s 1. a 2. čakrou. První čakra symbolizuje zastavení v lůně matky země, spojení s matkou zemí a propojení se svými kořeny.

Druhá čakra je o tvořivosti, vztazích, radosti a hojnosti. Navíc únor je spojen s ledvinami a ty odpovídají druhé čakře.

První čakra je velmi důležitá…dává nám pevné základy, na kterých můžeme stavět a růst výše. Je základním stavebním kamenem a stejně jako u domu představuje pevnost a odolnost vůči vnějším vlivům. Pokud máme první čakru v pořádku, tak rosteme výše…naše kořeny jsou pevné a my se cítíme pevní a stabilní nezávisle na vnějších vlivech.

Druhá čakra je hlavním sídlem emocí a tvořivé, kreativní energie. Tato čakra je pro nás motorem, kdy tvoříme něco nového. Druhá čakra je spojena s bodem HARA, ve kterém vzniká nový život…tento bod je zdroj naší vitální síly.

Spojení první a druhé čakry představuje dvě síly, které jsem popsala výše. První čakra je semínko, které je zdravé, uzemněné a odpočívá v lůně matky země…druhá čakra je plodivá síla, které semínko žene vzhůru ke slunci, aby se rozvinulo ve svůj plný potenciál a projevilo svoji sílu.

Buďme tím semínkem, které prozatím odpočívá, ale už cítí změnu energie a čeká na své znovuzrození.