Novoluní v Raku

Máme za sebou letní slunovrat a čeká nás intenzivní novoluní v Raku🦞. Rak je vodní znamení a voda💧 je o emocích…tématy tohoto novoluní budou především rodina a domov. Budeme řešit pocit bezpečí a zázemí. Rak je velmi citlivé znamení, tuto energii můžeme využít na rozvinutí laskavosti a jemnosti nejen k sobě, ale i k ostatním…pozor však na přecitlivělost až náladovost.

Novoluní je o nových začátcích. Můžeme se ptát, zda nám náš domov🏡poskytuje vše, co potřebujeme a pokud ne, je vhodný čas na kroky k nápravě. Uvědomme si, jaké jsou naše rodinné vztahy👨‍👩‍👧‍👦…spíše harmonické nebo konfliktní? A co můžu udělat pro rovnováhu?

Rak také přináší ženskou jinovou energii, která je pasivní a přijímající…na povrch můžou vyplouvat ženy našeho rodu.

Novoluní je zvlášť vhodné pro celodenní půst. Půst má mnoho benefitů nejen pro naše fyzické tělo, ale i psychiku. Pomáhá odstraňovat odpadní produkty látkové výměny, zvyšuje vyměšovací schopnost plic, jater, ledvin, kůže a sliznic. Během postních dní náš organismus odpočívá a veškerou energii věnuje očistě a regeneraci. Tuto energii by za normálních okolností věnoval trávení.

A co můžete dále pro sebe udělat v tomto novoluní? Při novoluní v Raku jsou vhodné pozice, které pracují s žaludkem, s vaječníky, dělohou a lymfatickým systém. Velice vhodná je hormonální jóga. Výbornou pozicí pro aktivaci žaludku je luk (Dhanurásana).

Najděte si pro sebe chvíli a zacvičte si, nebo si dejte denní půst. Udělejte něco pro sebe.

Krásné a citlivé novoluní🙏.