EMOCE – NEMOCE

Negativní emoce se nenosí…silná žena nic nepotřebuje, vše zvládne sama, je vyrovnaná a rozhodně není hysterická či náladová. Nebo to tak není 😊?

Milujeme a podporujeme pozitivní emoce a ty negativní se snažíme potlačit, nevnímat…až do doby než přetečou jak v pohádce hrnečku vař. Našich pocitů však není třeba se bát, jsou tady, aby byly ukazatelem kvality našeho života a toho, jak žijeme v souladu sami se sebou.

V dětství jsme často slýchávaly…buď hodná holčička, nekřič, tohle se nedělá apod…v takových chvílích se od sebe odpojujeme a chováme se tak, aby nás ostatní uznávali a milovali.

My ženy jsme citlivější…nikoliv hysterické…navíc jsme cyklické, takže jsme proměnlivé dle ročních období, fází měsíce a menstruačních fází…ale o tom až v příštím článku.

Jaký je vůbec význam slova emoce? Anglicky se emoce řeknou emotion…motion znamená pohyb. Už tento kořen vyjadřuje, že emoce mají být v pohybu.

Občas nás emoce přepadnou a dojde k nekontrolovanému výbuchu…je to tím, že emoce potlačujeme a pokud se nahromadí, tak můžeme vybuchnout. Pokud však budeme s emocemi pravidelně pracovat, tak se nám to již nestane. Důležité je také si uvědomit, že my jsme odpovědnÍ za své emoce a nikdo jiný za naše emoce nemůže.

Pokud cítím, že se potřebuji vybrečet, tak si zalezu a dovolím si brečet. Pokud cítím vztek, tak buď uklidím dům, nebo si jdu zatančit a vyskákat přetlak. S emocemi je důležité pracovat, protože jejich potlačování může vést k různým zdravotním potížím…emoce – nemoce…vidíte to dokonalé spojení?

Ať se vám daří s emocemi pracovat…a pokud vybuchnete, tak se tím netrapte…omluvte se okolí, ale buďte k sobě laskavé…všichni jsme na cestě a občas můžeme uklouznout 😉.